Skip to content

تجهیزات صنعتی پیشرفته

دستگاه‌های CNC تراش و فرز، مکانیزه و هوشمندسازی خطوط تولید، تجهیزات رباتیک و مورد استفاده در نفت و گاز، پتروشیمی، کشاورزی و دامپروری

gizelis_n
واحد فناور تجهیزات صنعتی پیشرفته

جذب طرح و سرمایه‌گذاری با هدف هوشمندسازی تجهیزات و بهبود مکانیزم تولید

ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی پیشرفته و دانش‌بنیان، صنعتی زیربنایی است که وضعیت آن در هر کشوری، یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی صنعتی و تولیدی آن است. لذا توسعه صنعتی کشورها جز با برنامه‌ریزی ویژه و سرمایه‌گذاری جدی در راستای تقویت توانمندی‌های بومی در صنعت مهم و پایه ماشین‌سازی پیشرفته ممکن نخواهد بود.

بررسی صنعت ماشین‌سازی کشور حاکی از این است که این صنعت علی‌رغم داشتن ظرفیت‌های انسانی بالا و فرصت‌های صنعتی و بازار مناسب در داخل و منطقه، در حال حاضر به دلایل مختلف توان رقابت با رقبای خارجی را ندارد. یکی از مهم‌ترین موانع رشد شرکت‌های فعال در حوزه ساخت ماشین‌آلات صنعتی، عدم توفیق در بازاریابی و فروش محصولات و همچنین نداشتن ابزارهای مالی مناسب برای رقابت با ماشین‌آلات وارداتی است.

1047585_SAD_4624-copy
پویاک
168911579

حمایت از فناوری‌های داخلی

شرکت صنایع پیشرفته رضوی سعی دارد در راستای تحقق منويّات مقام معظم رهبری و تاكيدات توليت معزز آستان قدس رضوی مبنی بر حمايت از فناوری‌های داخلی با تاكيد بر اقتصاد مقاومتی، از طریق تسهيل بهره‌برداری از توانمندی‌های شركت‌های فناور و دانش‌بنيان كه به منظور توسعه توليد و يا ورود به عرصه توليد محصول يا محصولاتشان، نيازمند مشاركت فعال در حوزه‌های مالی، مديريتی و بازارسازی هستند، توسعه بازار تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی پیشرفته ساخت ایران را مورد حمایت قرار دهد. در همین راستا از بدو تاسیس شرکت تاکنون، بیش از 50 طرح مختلف در حوزه تجهیزات صنعتی پیشرفته مورد بررسی‌های مختلف فنی، مالی و بازار هدف قرار گرفته است.

واحد تجهیزات صنعتی در تدارک تولید تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات هوشمند مورد نیاز صنایع مختلف تولیدی، نفت و گاز، پتروشیمی، کشاورزی، دامپروری، راهسازی و ساختمان سازی، انواع ربات‌های صنعتی و تمامی تجهیزات و فناوری‌های موردنیاز هوشمندسازی صنایع و خطوط تولید بوده و فعالیت‌های خود را به منظور دستیابی به اهداف ذیل برنامه‌ریزی کرده است:

  • خودکارسازی فرآیند تولید
  • افزایش بهره‌وری و سرعت تولید یا انجام فعالیت‌ها و خدمات مختلف کشاورزی، دامپروری و…
  • تشخیص، پایش، پیشگیری، پیش‌بینی خرابی و تعمیر خودکار تجهیزات و ادوات مورداستفاده در صنایع فوق‌الذکر
  • تحقیق، بررسی، جایگزینی یا اصلاح فرآیندهای تولید و ارائه خدمات در زمینه‌های مورد اشاره

مشارکت‌های صورت گرفته

در حال حاضر واحد تجهیزات صنعتی در سه طرح تولید پرنده‌های بدون سرنشین و پهپادهای غیرنظامی خدماتی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، پایش و نقشه برداری هوایی، خدمات شهری و…، تولید مبدل‌های حرارتی پیشرفته موردنیاز در صنایع مختلف داخلی نظیر صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، تولید قیر، صنایع غذایی و… و همچنین تولید کنتورهای هوشمند الکترومغناطیسی آب مورد مصرف در بخش کشاورزی و خانگی مشارکت و سرمایه‌گذاری کرده است.

پروژه‌های در دست سرمایه‌گذاری

  • تولید مینی اسکید لودر فورمن
  • تولید شیرهای برقی تدریجی گاز  
همین الآن عضو شوید!

از آخرین اخبار ما مطلع شوید

جدید ترین اخبار در حوزه ی ورود آستان قدس رضوی به حمایت از فناوران و طرح های دانش بنیان را ازاین طریق دنبال کنید.