Skip to content

فناوری‌های حوزه
مواد پیشرفته

کلیه مواد اعم از فلزات، پلیمرها، سرامیک ها و کامپوزیت های پیشرفته و سایر ترکیبات شیمیایی با کاربردهای مختلف در صنایع مختلف کشور اعم از نفت و گاز، صنایع دفاعی، کشاورزی و دامپروری، استخراج و فرآوری مواد معدنی و ….

واحد فناور مواد پیشرفته

جذب و سرمایه گذاری در طرح‌های فرآوری مواد معدنی و تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع بزرگ کشور

مواد پیشرفته اعم از فلزات، پلیمرها، سرامیک‌­ها و بسیاری مواد شیمیایی دیگر که در تعریف‌­های عرفی فلز، پلیمر و سرامیک نمی­‌گنجند از مهم­ترین علاقه‌مندی­‌های شرکت صنایع پیشرفته رضوی جهت سرمایه‌گذاری است. 

متاسفانه علی رغم استعداد بالای کشور عزیزمان در زمینه مواد معدنی و آلی، تامین بسیاری از مواد اولیه صنایع مختلف اعم از دارویی، شیمیایی، نساجی، کشاورزی و … وابسته به خارج از کشور است.

 لذا، یکی از مهمترین رویکردهای معاونت مواد پیشرفته شرکت صنایع پیشرفته رضوی حمایت از طرح‌هایی است که به فرآوری مواد خام معدنی و آلی می‌­پردازند و ارزش افزوده بالایی ایجاد می­‌کنند که نتیجه آن کاهش خام فروشی، ایجاد ثروت و اشتغال بیشتر است.

مواد پیشرفته
فناوری های حوزه مواد پیشرفته

در معاونت مواد پیشرفته شرکت صنایع پیشرفته رضوی هر ماده شیمیایی که تولید آن دارای پیچیدگی‌های دانشی باشد، نیاز کشور را در زمینه‌­ای برطرف نماید و دارای بازاری جذاب باشد، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 از این رو، گستره حمایت­ معاونت مواد پیشرفته بسیار وسیع بوده و از تولید آلیاژها، پلیمرها و سرامیک­‌های پیشرفته تا تولید انواع کودهای حاوی ریزمغذی­‌ها، افزودنی­‌های روغن موتور، مواد اولیه دارویی و … را شامل می­‌شود.

مشارکت‌های تحقق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یافته

پودر آلمینیوم

پودر آلمینیوم

شرکت فن آور: سامان رستاک آفاق جیران

مشارکت در تولید افزودنی دی آلکیل دی تیوفسفات روی (ZDDP)

افزودنی دی آکلیل دی تیوفسفات روی (ZDDP)

شرکت فن آور: بهین فرایند هشتم