logo

درباره سازمان

معرفی سازمان

شرکت صنایع پیشرفته رضوی از شرکت‌های تابعه سازمان موقوفات آستان قدس رضوی، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی مبنی بر حمایت از فناوری‌های داخلی با تأکید بر اقتصاد مقاومتی برآمده از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگانی کشور، مدتی است فعالیت خود را آغازه کرده است. رسالت و مأموریت اصلی این شرکت تسهیل بهره‌برداری از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و یا نخبگان جوانی است که دارای نمونه محصول آماده به همراه طرح کسب‌ و کار منسجم بوده و به‌منظور توسعه تولید و یا ورود به عرصه تولید محصول یا محصولاتشان نیازمند مشارکت فعال در حوزه ملی، مدیریتی و ابزارسازی است. این شرکت بنا دارد با بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل آستان قدس و از طریق تعامل سازنده با اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی در کشور، گامی ارزنده برای حرکت به سمت اشتغال دانش‌بنیان و تحقق شعار جهش تولید بردارد. شرکت‌های دانش‌بنیان و یا نخبگان جوانی که دارای نمونه محصول آماده به همراه طرح کسب‌وکار منسجم بوده می‌توانند با توجه به حوزه‌های زیر برای دریافت حمایت این مجموعه اقدام کنند.

حوزه‌ها

حوزه های فعالیت شرکت

logo

خودکارسازی صنعتی و سیستم‌های هوشمند

logo

صنایع مرتبط با فناوری اطلاعات

logo

صنایع پیشرفته الکترونیک

logo

تجهیزات پزشکی

logo

مواد پیشرفته

چشم انداز

چشم انداز 5 ساله ( Vision)

پیشرو، پیشران و الهام بخش در صنایع پیشرفته در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی و استقلال کشور.  

بیانیه ماموریت(Mission Statement)

مدیریت، سرمایه‌گذاری، تولید، تجاری‌سازی، توسعه، بازرگانی و ارائه خدمات نو‌آورانه؛ از طریق بسیج منابع و فرآهم‌آوری ملزومات، در حوزه صنایع پیشرفته با رویکرد اقتصادی و توجه به تقویت توان زیرساختی و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها در شرایط جنگ اقتصادی متاثر از بیانیه گام دوم انقلاب.  

ارزش‌های محوری(Core Value)

سازمانی با رویکرد انقلابی، عملکرد جهادی، جوانگرا، تخصص‌گرا، به‌روز، پویا، هوشمند، پاسخگو، برخوردار از رویه‌های شفاف و دارای سلامت اداری و اخلاقی.  

استراتژی کلان:

استراتژی مطلوبترین رابطه را بین بنگاه با منابع آن و محیط خارجی خود برقرار می‌کند. براین اساس، استراتژی شرکت در نتیجه مطالعات و در راستای تحقق چشم‌انداز، ماموریت و اهداف کلان، استراتژی یکپارچگی با رویکرد رو به‌جلو (Forward Integration Strategy) می‌باشد.  

overlook
overlook

اهداف

شناخت و تحلیل فناوری‌های روبه‌رشد و برنامه‌ریزی جهت انتقال دانش و کاربرد این فناوری‌ها. ایجاد زیرساخت‌های نرم و سخت برای توسعه فناوری‌های پیشرفته. نیازسنجی، امکان‌سنجی، سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه و یا مشارکت با سایر شرکت‌ها؛ در احداث خطوط تولید، تجاری‌سازی و فروش تجهیزات پیشرفته، فناوری‌های نوین و نوظهور در حوزه‌های اولویتی زیر:

         

نیازسنجی

امکان‌سنجی

سرمایه‌گذاری

جذب سرمایه

احداث خطوط تولید

تجاری‌سازی تجهیزات