Skip to content

مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی:
ساخت پهپاد مشارکتی در دستور کار است

مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی گفت: با یک شرکت دانش بنیان داخلی برای ساخت انواع پهپادهای مورد نیاز مشارکت داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پیشرفته رضوی به نقل از ایرنا، مجتبی بهنام تقدسی افزود: آستان قدس رضوی در گذشته نیازهای خود به پهپاد را در حوزه‌های کشاورزی، حفاظتی و تصویربرداری با اجاره یا خرید از سایر کشورها تامین می‌کرد که علاوه بر تحمیل هزینه‌ زیاد امکان تغییر متناسب با نیاز در هیچ قسمت پهپاد وجود نداشت.

وی ادامه داد: اما این شرکت با همکاری شرکت دانش بنیان داخلی، توانسته است پهپادهای مختلفی بسازد که برای مصارف سم پاشی، کود پاشی و توزیع ریزمغذی‌ها امکان تغییر در تمام قسمت‌های آن شامل مخزن، نازل و پاشش وجود دارد و نسبت به نمونه خارجی آن دارای صرفه اقتصادی بیشتری است.

مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی گفت: همچنین در نوع پهپادهای تصویری، امکان تصویربرداری، طیف سنجی آبیاری گیاهان و همچنین کنترل حفاظت و امنیت در مزارع بزرگ کشاورزی نیز وجود دارد که باعث صرفه جویی بسیار در نیروهای فیزیکی شده است.

وی افزود: علاوه بر آن برای ساخت و تعویض انواع قطعه‌ها نیاز به واردات از خارج کشور وجود ندارد و تمام لوازم مورد نیاز در اختیار این شرکت‌ قرار دارد.

بهنام همچنین به مشارکت در تولید بتن سبک اشاره کرد و ادامه داد: در تولید انواع بتن سبک به ۲ محصول استراتژیک و راهبردی با همکاری سایر شرکت‌های دانش بنیان دست پیدا کرده‌ایم که مواد اولیه آن از پودر آلومینیم و چسب هبلکس است که به زودی و پس از مرحله آزمایش این محصولات در مسیر خط تولید قرار می‌گیرند.

وی گفت: آستان قدس رضوی سعی دارد به عنوان بازوی توانمند که از سرمایه اجتماعی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نشات گرفته است در عرصه‌های مختلف، در کنار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی با اشاره به تاسیس این شرکت در ۲ سال گذشته افزود: رویکرد آستان قدس رضوی در مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان داشتن کمترین سهم در شراکت است تا مدیریت پروژه و طرح در اختیار خود شرکت دانش بنیان قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: این شرکت فقط در حوزه‌های تخصصی مانند الکترونیک پیشرفته، تجهیزات پزشکی، تجهیرات صنعتی پیشرفته، تجهیزات ارتباطی پیشرفته و مواد پیشرفته که مورد نیاز اصلی کشور است مشارکت دارد تا ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، ایران را از واردات محصولات خارجی بی‌نیاز کند.

بهنام گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این شرکت ایجاد پارک پردیس بین المللی فناوری پیشرفته در مشهد است تا بتوانیم از شرکت‌های رشد یافته و دانش بنیان حمایت بهتری انجام دهیم و در عین حال امکان مشارکت با سایر شرکت‌های دانش بنیان منطقه در کشورهای همسایه را نیز داشته باشیم.

لینک خبر

اشتراک گذاری: