Skip to content

ایجاد نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بورسی در حوزه سلامت
فعالیت دانش‌بنیان‌ها رونق می‌گیرد

توسعه زیست بوم شرکت‌های دانش‌بنیان به شکل‌گیری یک همکاری مشترک میان بخش دولتی و خصوصی منجر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پیشرفته رضوی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس  همکاری شکل گرفته میان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بورسی در حوزه سلامت ایجاد شد تا در سال جاری با سرمایه‌گذاری خطرپذیر در پروژه‌های با فناوری بالا در عرصه سلامت، زمینه توسعه این حوزه را فراهم کند.

صندوق اکسیر زیست سلامت از زمستان سال ۱۴۰۰ مجوز فعالیتش را از سازمان بورس دریافت کرد و فعالیت خود را از سال جاری آغاز می کند تا گامی مثبت در راه تحقق شعار سال جدید برداشته شود.

این ستاد در ادامه اقدامات خود در راستای رشد، توسعه و عمق‌دهی به فناوری‌های زیستی در حوزه سلامت، در تعامل با وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و موسسات حاکمیتی، اقدام به نیازسنجی از دستگاه‌های مختلف و رفع این نیازها از طریق برگزاری فراخوان و حمایت از شرکت‌ها و هسته‌های فناور توانمند در حوزه‌های مربوطه کرده است. در این راستا، در سال ۱۴۰۰ جلسات و کمیته‌های متعددی با سازمان دامپزشکی، سازمان انتقال خون ایران و سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار شد.

این ستاد پس از احصاء نیازهای دستگاه‌های مذکور، در حال حاضر برنامه‌ریزی برای برگزاری فراخوان و دریافت راهکارهای شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور فعال در این زمینه را آغاز کرده است.

لینک خبر

اشتراک گذاری: