Skip to content

معاون نوآوری وزیر علوم خبر داد
راه‌اندازی پردیس علم و فناوری در دانشگاه یزد

معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم از راه‌اندازی پردیس علم و فناوری در دانشگاه یزد خبر داد و گفت: راه‌اندازی پردیس کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی از دیگر اقدامات این معاونت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پیشرفته رضوی به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین با اشاره به راه‌اندازی اولین پردیس علم و فناوری در کشور گفت: اولین پردیس علم و فناوری با همکاری پارک علم و فناوری استان یزد در دانشگاه یزد راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: در این طرح قرار است پارک علم و فناوری کمک کند تا دانشگاهیان تجربه پارک‌داری را بیاموزند تا بعد از چند سال، این پردیس‌ها به پارک فناوری تبدیل شوند.

خیرالدین، ایجاد پردیس علم و فناوری کشاورزی را از دیگر برنامه‌های وزارت علوم عنوان کرد و یادآور شد: با معاون وزیر جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه‌ای برای راه‌اندازی پردیس علم و فناوری در حوزه کشاورزی منعقد شده است.

معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه پردیس مشترک میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد کشاورزی راه‌اندازی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با همکاری آستان قدس رضوی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی، پردیس علم و فناوری سلامت (پردیس ثامن) را راه‌اندازی کردیم.

دانشگاه یزد در راستای سیاست‌های راهبردی خود در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین و به منظور استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در دانشگاه و واحدهای پژوهشی و توسعه فضای نوآوری، کارآفرینی و هدایت نتایج طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و فعالیت‌های علمی به سوی تجاری‌سازی و با عنایت به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اقدام به ایجاد پردیس علم و فناوری کرده است.

در حال حاضر در این پردیس بالغ بر ۴۰ شرکت فناور در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسا رشد و ۲ شتابدهنده مستقر شده‌اند.

لینک خبر

اشتراک گذاری: