Skip to content

توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان شرق کشور

کمیسیون تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی به ریاست شرکت صنایع پیشرفته رضوی با همکاری زیست بوم فن آوری و نوآوری شرق کشور ( پارک علم و فناوری استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی،خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان ) در نظر دارد تا با معرفی شرکت های دانش بنیان توانمند به صنایع بزرگ کشور گامی در توسعه بازار محصولات فناورانه بردارد. در همین راستا مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز تولید ملی که رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته همواره بر آن تاکید کرده‌اند، از جمله محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.
احسان سابقی‌نیا اظهار کرد: استفاده صنایع بزرگ و دولتی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، موضوع دیگری است که در اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آمده و درصدد هستیم با همکاری نهادهای مربوطه به سهم خود گامی در راستای تحقق آن برداریم. ایشان خاطرنشان کردند: اگرچه شرکت‌های دولتی و خصوصی نسبت به استفاده از محصولات دانش‌بنیان داخلی علاقه‌مند هستند، اما شناسایی شرکت‌های توانمند و محصولات آن‌ها، موضوعی است که باعث شده تولیدات مذکور آن طور که باید تجاری‌سازی نشوند.
احسان سابقی نیا ایجاد یک بانک اطلاعاتی از شرکت‌های فناور، محصولات و ظرفیت‌ها را یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: این بانک در نهایت به صنایع بزرگ چه در داخل آستان قدس رضوی و چه خارج از آن معرفی خواهد شد.

 

اشتراک گذاری: