Skip to content

حوزه نیرو دانش‌بنیان می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر نیرو، درباره لازمه‌ها و چگونگی تحقق شعار سال در بخش نیرو گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پیشرفته رضوی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشستی مشترک با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، ضمن بررسی ضرورت‌های تحقق شعار سال در بخش نیرو، چگونگی بومی‌سازی فناوری‌ها، بازارسازی برای شررکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین درباره چگونگی نفوذ فناوری و نوآوری به حوزه‌های شاخص و پیشران در موضوعات گوناگون از جمله انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، بهینه‌سازی مصرف انرژی، هوشمندسازی و … به تبادل نظر پرداختند.

 

دانش‌بنیان شدن حوزه نیرو

در این نشست مقرر شد دامنه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی در حوزه نیرو گسترده شده و نیز پژوهشگاه نیرو به عنوان محور اصلی توسعه این زیست بوم در صنعت نیرو نقش آفرینی کند. تسهیلات، تنظیم‌گری و وضع مقررات با هدف توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، استفاده حدأکثری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مورد تأکید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر نیرو قرار گرفت.

در این نشست همچنین نسبت به تشکیل کارگروه همکاری مشترک ظرف 2 هفته، با هدف پیشبرد اهداف و برنامه‌ها موافقت شد. در قالب این کارگروه همکاری، ضمن تعریف و تأیید پروژه‌های پژوهشی، فناورانه و دانش‌بنیان در حوزه نیرو، توسعه و تأمین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق پژوهش و فناوری دنبال و محقق خواهد شد.

لینک خبر

چگونه طرح فناورانه خود را به شرکت صنایع پیشرفته رضوی ارائه دهیم؟

شرکت صنایع پیشرفته رضوی در آسان‌سازی فرایند تولید، حامی شما فناور دانشمند است. طرح‌های خود را از این طریق برای ما ارسال کنید.